Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Konkurs grantowy

EDYCJA 2017

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW 

Jury konkursowe wybrało 10 projektów, które zostaną zrealizowane dzięki grantom, przyznanych w konkursie Koalicji Kultury. Lista nagrodzonych:

>> LISTA NAGRODZONYCH PROJEKTÓW

 

O KONKURSIE

Już po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs grantowy, którego głównym celem jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Udział w konkursie biorą osoby fizyczne, podmioty sektora publicznego i organizacje pozarządowe, prowadzące działalność w województwie łódzkim. Koalicję konkursową na rzecz projektu mogą zawiązać na przykład: dom kultury i gimnazjum, muzeum i grupa nauczycieli, niezależny animator i szkoła podstawowa. Do konkursu w 2017 roku zgłoszone zostały 53 projekty.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Sztuki w Łodzi, operator regionalny programu Bardzo Młoda Kultura i to do nas drogą elektroniczną trafiły zgłoszenia, ale oceną wniosków zajęło się niezależne, zewnętrzne jury. W jego skład weszli eksperci na co dzień niezwiązani z województwem łódzkim, którzy oceniają projekty między innymi pod kątem ich oryginalności i kreatywności, ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane. W tegorocznej edycji w jury zasiadają: Agnieszka Pajączkowska (kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, twórczyni projektów interdyscyplinarnych, fotograficznych i kulturalnych, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW), Maciek Zabierowski (edukator w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, historyk i trener antydyskryminacyjny), Anna Wotlińska (naczelnik wydziału Edukacji Kulturalnej w MKiDN, współtwórczyni i wieloletni koordynator programu „Edukacja kulturalna” i „Edukacja medialna i informacyjna”), Karolina Vysata (kuratorka i realizatorka programów edukacyjnych i wystaw sztuki współczesnej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2008 roku związana z Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie) i Paweł Korbus (artysta wizualny, performer, twórca wideo i instalacji, aktor).

Spośród zgłoszeń jurorzy wybrali 28 projektówa ich pomysłodawcy wzięli udział w cyklu obligatoryjnych szkoleń, w czasie których dopracowali i urealnili swoje pomysły. Szkolenia miały formułę jednodniowych intensywnych warsztatów. Następnie, autorzy projektów wyłonionych w pierwszym etapie mieli czas na doszlifowanie formularzy aplikacyjnych. Dopiero wtedy ponownie przyjrzało się poprawionym wnioskom. Ostatecznie zrealizowanych zostanie 10 projektów (lista), które muszą być rozliczone do 31 października 2017. Łączna wartość grantów w tegorocznej edycji to 100 000 złotych.

 

Dokumenty konkursowe 2017:
>> LISTA NAGRODZONYCH PROJEKTÓW
>> LISTA PROJEKTÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO II ETAPU

 

>> REGULAMIN
>> ZAŁĄCZNIK 1 FORMULARZ APLIKACYJNY
>> ZAŁĄCZNIK 2 KATALOG KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH
>> PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

EDYCJA 2016

W 2016 roku do konkursu zgłoszono ponad 90 projektów. Spośród nich wybrano 10 najlepiej reazlizujących założenia programu. Jury w składze: Justyna Czarnota, edukatorka teatralna (Warszawa), Marcin Koziński, historyk i muzealnik (Białystok), Magdalena Kreis, twórczyni warsztatów, mediatorka sztuki, animatorka kultury (Wrocław), Karolina Sikorska, kulturoznawczyni i badaczka (Poznań) oraz Mirosław Skrzypczyk społecznik, organizator m.in. Szczekocińskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej, oceniło projekty pod kątem ich oryginalności i kreatywności, ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane.

Nagrodzone projekty zostały zrealizowane i rozliczone do 30 października 2016. 

>> WYNIKI KONKURSU KOALICJE KULTURY 2016

Dokumenty konkursowe 2016:
>> REGULAMIN
>> ZAŁĄCZNIK 1 FORMULARZ APLIKACYJNY
>> ZAŁĄCZNIK 2 KATALOG KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH
>> PYTANIA I ODPOWIEDZI

 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia